• kawa w pracy

Czy warto kupić do biura dobry ekspres?

Różni szefowie firm mają różne filozofie, jeśli chodzi o zapewnienie pracownikom dostępu do kawy. Jedni uważają, że to zbędny wydatek, a pracownicy sami powinni kupować sobie ulubione kawy czy herbaty. Inni z kolei twierdzą, że pracownikom wystarczy automat lejący kawę za złotówkę do małych kubeczków. Jeszcze inni szefowie są z kolei przekonani o tym, że pracownicy powinni mieć dostęp do dobrego, niezawodnego ekspresu z pyszną kawą. To właśnie ci ostatni mają bardziej lojalnych pracowników.

Dlaczego?

Ekspres do kawy sercem firmy
Z punktu widzenia pracowników to właśnie kuchnia jest najprzyjemniejszym pomieszczeniem w biurze. To tu mogą oni odetchnąć od ekranu komputera, poplotkować z kolegami, a także… napić się kawy. To właśnie dobra kawa jest największym wsparciem pracowników, gdy pracy jest naprawdę dużo, a już wypicie pierwszego łyka daje wrażenie ulgi i nowych sił. Nadmiar obowiązków może także przekładać się na bunt przeciw pracodawcy. To, że nie zapewnia on swoim ludziom porządnego ekspresu, jak szefowie w innych firmach, może wbrew pozorom przelać czarę goryczy. Jak dziwne by się to nie wydawało, w oczach pracowników firma, która nie oferuje dobrej kawy, wydaje się mniej prestiżowa i pożądana jako miejsce pracy.

Ekspres do biura

Co powinien wiedzieć szef wybierając ekspres do biura? Przede wszystkim należy poszukać solidnego ekspresu, przeznaczonego do intensywnego użytkowania. Najlepiej jest poradzić się obsługi sklepu, która doradzi, jaki model najlepiej sprawdzi się przy danej liczbie pracowników. Na ekspresie nie warto oszczędzać. Jeśli wybierzemy tani model nikomu nieznanej firmy, może okazać się, że będzie się on psuł co kilka dni, a w pracownikach zacznie narastać frustracja. Kupując ekspres zapytajmy też o to, jak o niego dbać. Warto zakupić od razu dodatkowe akcesoria do czyszczenia i – oczywiście – zapas pysznej kawy. Aby kuchnia była spełnieniem marzeń pracowników, warto zapewnić im też cukier i mleko. Chociaż zakup ekspresu do biura może wydawać się sporym kosztem, tak naprawdę jest ogromną inwestycją, która zwróci się nam w postaci zadowolonego zespołu.

2018-06-14T13:27:48+02:00