• umowa z serwisem

„Ekspres do kawy się popsuł!”

To chyba jedno z najgorszych zdań, jakie może paść w każdej korporacji, ale i małym biurze. Picie kawy w pracy to nie tylko sposób na rozbudzenie się i nabranie energii, ale wręcz rytuał, dzięki któremu pracownicy integrują się, wymieniają opinie i wpadają na genialne rozwiązania bieżących problemów. Popsuty ekspres wpływa więc znacząco na morale, a wszyscy z zapartym tchem oczekują, kiedy znów będą mogli napić się ukochanej pysznej kawy.

Serwis ekspresów

Dlatego też coraz więcej firm decyduje się na serwisowanie swoich urządzeń na zasadzie stałej umowy. O co chodzi? To bardzo proste. Pracownik firmy naprawiającej ekspresy w umówione dni podjeżdża do biura i zajmuje się ich dokładnym czyszczeniem, drobnymi naprawami i robi wszystko, by utrzymać ekspresy w jak najlepszym stanie. Firma, w której stoją maszyny, płaci stałą opłatę za obsługę i serwis ekspresów, nie musi więc się martwić niespodziewanymi kosztami, gdy nagle któraś z maszyn się popsuje. To jednak nie wszystko. Najlepsze serwisy w razie awarii ekspresu dostarczają urządzenie tymczasowe, które znikają z biura dopiero wtedy, gdy wróci naprawiona maszyna. Wiele biur zamawia też kawę u swojego serwisanta, który zazwyczaj prowadzi również sklep. Dzięki kompleksowej umowie „życie kawowe” w biurze jest w pełni zorganizowane i toczy się własnym trybem.

Abonament w praktyce

Jak wygląda podpisanie takiej umowy w praktyce i ile kosztuje usługa? To wszystko zależy od liczby ekspresów w firmie i ich stanu. Najpierw serwisanci firmy zajmującej się maszynami muszą oszacować, ile pracy ich czeka, a dopiero potem mogą wycenić koszty usługi. Największą zaletą współpracy na zasadzie stałej umowy jest jednak fakt, że serwis reaguje na zgłoszenie zazwyczaj jeszcze tego samego dnia. Dzięki temu przerwy w dostawie kawy zdarzają się rzadko i są naprawdę krótkie. Firmy zazwyczaj rozliczają się raz w miesiącu, dzięki czemu wydatki na kawę łatwo kontrolować. Zaufany serwis doradzi także w razie wymiany ekspresów na nowe czy zakupu ekskluzywniejszych wersji do gabinetów dyrektorów.

2018-06-14T13:26:50+02:00