• ziarna kawy

Turyn, San Tomasso 10

Adres podany w tytule wpisu powinien poznać każdy wielbiciel kawy Lavazza. Firma przyznaje, że to właśnie tu w  1895 roku zaczęła się tworzyć jej historia. Przy San Tomasso 10 w Turynie Luigi Lavazza stworzył pierwsze mieszanki kawowe, które podbiły kubki smakowe kawoszy i sprawiły, że marka zaczęła być rozpoznawalna na całym świecie.

Wielki powrót

Sto lat później marka Lavazza postanowiła przywrócić temu adresowi dawną świetność. Przy San Tomasso 10 powstała kawiarnia, cukiernia i restauracja. W kawiarni serwowane są historyczne mieszanki, jak również współczesne najchętniej pite kawy. Restauracja zatrudnia najznamienitszych kucharzy, serwuje też dania opracowane w ośrodku szkoleniowym firmy Lavazza. W kawiarni można poczuć historię marki. Klienci mogą obejrzeć zabytkowe ekspresy i dowiedzieć się czegoś o sztuce kompozycji mieszanek. Kawiarnia oferuje trzy specjalnie dla niej stworzone mieszanki: Gran Riserva, Top Class i Tierra Intenso. Na ich podstawie powstało 45 specjałów, których mogą kosztować goście. Do kawy klienci mogą zamówić coś z cukierni funkcjonującej w lokalu. Każdego dnia przygotowuje ona około 200 świeżych wypieków, które zadowalają nawet najbardziej wybredne podniebienia. Wśród nich znajdziemy takie przysmaki jak Veneziane, Biciulan, Cannoli czy petit fours.

Winiarnia

Wielbiciele kawy Lavazza, którzy są również koneserami wina, przy San Tomasso 10 znajdą także zabytkową piwnicę z winem. Znajduje się w niej ponad 400 marek specjalnie wyselekcjonowanych do dań serwowanych w restauracji. Jeśli więc po filiżance wieczornej kawy mamy ochotę na coś mocniejszego, możemy zamówić kieliszek znakomitego włoskiego wina. Restauracja zatrudnia wybitnych sommelierów, którzy dbają o dobór win równie rzetelnie, jak pilnuje się odpowiednich mieszanek kaw w kawiarni piętro wyżej. W piwniczce nieustannie monitoruje się temperaturę i wilgotność powietrza, aby każda butelka wina była zawsze gotowa do spożycia, zachowując swoje walory.

2018-08-08T13:13:05+02:00